Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLASS & CERAMICS / Ceramics / Syltburkar med lock 11108057



*

nr 1110 8057


Syltburkar med lock

Arabia, 1960s, height: 9 cm,


Arabia, 1960-tal, höjd: 9 cm


Estimate:

1200

Sold:

SEK 2800

Auction date:

Monday May 22 2017
at 18:39:52


  • Bid history
Time Bidder Bid
14/5 13:46:08 1      1.100 kr
18/5 23:12:12 2      1.500 kr
20/5 08:28:02 3      1.400 kr
20/5 08:28:02 2      1.500 kr (Robot)
20/5 22:20:52 3      1.700 kr
21/5 21:36:21 4      1.700 kr
21/5 21:36:21 3      1.700 kr (Robot)
22/5 07:59:37 2      1.900 kr
22/5 08:54:52 3      2.200 kr
22/5 12:31:22 2      2.200 kr
22/5 12:31:22 3      2.200 kr (Robot)
22/5 12:31:51 2      2.600 kr
22/5 18:16:13 3      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Thema-auction
  • May 22

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Read more about 50/60-tal
  • Läs mer...
Arabia
Arabia är en porslinsfabrik i Helsingfors, Finland. Fabriken ligger i området Arabiastranden som fått sitt namn från fabriken.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: arabia design europa finland finländsk finsk keramik norden nordeuropa nordeuropeisk syltburkar med lock
  • 6538 EGG WARMER
    Italien + pot with a lid, (hund). Height: 19-20 lä..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 19:03
  • 6613 JARS
    2 pcs, China. Height: 15-19, 1 saknar lock.
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 20:19
  • 6757 BOX
    porslin och mässing. Diameter: 15 cm,
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:53
  • 6066 DISH
    + bowls, 6 pieces, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 20:13
  • 6166 DISH
    4 pcs, China/Japan. Diameter: 21-41,
    Present: SEK 200

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:57
  • 6643 DISH
    Mateus, Portugal, porcelain. Diameter: 42 cm,
    Present: SEK 300

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:31




Ladda ner broschyr